E-Ticaret Sektöründe Python ile Makine Öğrenmesi Uygulaması

Kursumuzda Python dili ile Makine öğrenmesi kullanılarak e-ticaret örneğine uygulanması eğitimi verilecektir. E-ticaret örneği üzerinden gidilerek öncelikle python dilinin esasları, e-ticaret web sitelerinden veri çekilerek kendi datasetimizi oluşturmak ve devamında bu datasetimize makine öğrenmesi prensiplerini uygulanması gerçekleştirilecektir. Yapılan proje python frameworkü olan Django kullanılarak websitesi şekline dönüştürülecektir.Böylece hedef odaklı gidilerek zengin kütüphanelere sahip olan Python programlama dilinin makine öğrenmesinde ve web sitesi geliştirilmesinde kullanımı öğretilecektir. Öğrencilerimiz kısa süre içerisinde python dilini kendi hayatlarında gerçek veriler üzerinden kullanımını öğreneceklerdir. E-ticaret örneğinden yola çıkarak kendi ilgi alanlarında da bu projenin temel esaslarını kullanabileceklerdir.Yapılan projeyi web sitesinde yayınlamayı öğrenecek ve iş başvurularında, akademik hayatlarında vs ihtiyaç duyacakları alanlarda öğrenmiş oldukları yazılım bilgisini ve tecrübesini gösterebilme imkanları olacaktır.

Python Kullanım Alanları

Veri Bilimi, Yapay Zeka , Mühendislik alanları,Blockchain, Siber Güvenlik, Robotik, Web Programlama, Robotik kodlama, Oyun geliştirme

Eğitimin hedefleri

Python ile Makine Öğrenmesi Uygulaması E-ticaret Örneği eğitimi ile hiç bir programlama bilgisi olmayan, yazılıma meraklı kişilerin bile sıfırdan başlayıp Python öğrenmeleri, Makine Öğrenmesi alanında Python kullanımı ve kendi ilgi alanlarına bu bilgileri uygulayabilmeleri hedeflenmektedir.Eğitim Python programlama dilinin ve Makine Öğrenmesi alanının belli bir konu üzerine odaklanarak katılanların ihtiyaç duyacakları kadar teorik konu ve uygulama içererek konu kapsamı daraltılmış fakat uygulamalar, örnekler ve gerçek hayatta kullanımı üzerine odaklanarak kısa sürede etkili sonuç almak üzerine tasarlanmıştır.Katılanlar Pythonın esaslarını öğrenecek, makine öğrenmesi için kullacak ve Django ile bir web sitesi geliştirerek uygulamalarını kullanma ve gösterme şansı bulacaktır.

Eğitim içeriği:

Python ile Makine Öğrenmesi Tanıtım

Anaconda’nın kurulması

Gerekli Kütüphanelerin Yüklenmesi

Python programlamanın temelleri

Python kullanılarak e-ticaret sitelerinden veri çekilmesi

Eksik Veriler (Missing Values)

Kategorik Veriler

Verilerin Birleştirilmesi ve DataFrame Oluşturulması

Veri Kümesinin Eğitim ve Test olarak bölünmesi

Öznitelik Ölçekleme

Veri Ön işleme Şablonu

Makine öğrenmesi algoritmalarına bakış

Rassal Ağaç (Random Forest) Algoritması

Python ile Rassal Ağaç kullanarak Tahmin Etme

Tahmin modelimizin web sitemizde kullanılacak hale getirilmesi

Django kurulumu

Python ile Web uygulaması geliştirme

Django ile tahmin modelimiz için web arayüzü geliştirilmesi

Python Programlamada ve Makine Öğrenmesinde İlerlemek için Yol Haritası

Eğitim Hakkında Bilgiler:

Eğitimimizde Python Programlama ve Makine Öğrenmesi ile ilgili temel bilgiler verildikten ve uygulama için ihtiyaç duyulacak Python bilgisi proje boyunca özellikle web sitesi veri madenciliği bölümünde ağırlıklı olarak öğretilecektir.Öğrenci odaklı olarak öğrenci ile birlikte adım adım Python programlama mantığı öğretilecektir.Her derste yeni konular daha önceki derslerde öğrenilen konular üzerine inşa edilerek devam edilecektir. Böylece öğrenciler Python programlamanın bir bütün halinde gerçek hayatta kullanımını göreceklerdir. Makine öğrenmesi bölümünde ise gerçek e-ticaret verileri üzerinden tahminde bulunma örneğinden hareket ederek öğrenciler Makine öğrenmesinin temel esaslarını öğrenme ve uygulama şansı bulacaklardır.Devamında ise bu tahmin modeli kullanılarak makine öğrenmesi temelli sade bir websitesi geliştirilerek bu bilgilerin birleştirilmesi, uygulanması, test edilmesi ve iş ve öğrenim başvurularında gösterilmesi sağlanacaktır.

Kurs Süresi : 10 Hafta – Toplam : 60 Ders Saati,

Başlangıç Tarihi : 1 Kasım 2021,

Günler : Pazartesi, Çarşamba, Cumartesi,

Ders Saatleri : 20.00-22.00 (Berlin Time Zone),

Kurs Ücreti : 90€ (45€ X 2 Taksit).

Kommentar verfassen